Filtrovat podle

Zdvih [mm] EdmoLift

Zdvih [mm] EdmoLift

Nosnost [kg] EdmoLift

Nosnost [kg] EdmoLift

Délka desky [mm] EdmoLift

Délka desky [mm] EdmoLift

Šířka desky [mm] EdmoLift

Šířka desky [mm] EdmoLift

Provedení EdmoLift

Provedení EdmoLift

Celková délka [mm] EdmoLift

Celková délka [mm] EdmoLift

Baterie EdmoLift

Baterie EdmoLift

Nabíječka EdmoLift

Nabíječka EdmoLift

RPJ Service - nerezové zvedací plošiny

Nerezové plošiny

Nerezové zvedací plošiny nabízejí řadu výhod, včetně vysoké odolnosti vůči korozivním látkám, snadného čištění a dlouhé životnosti. Díky těmto vlastnostem jsou ideální volbou pro manipulaci s materiálem v potravinářském průmyslu, farmaceutickém průmyslu, chemickém průmyslu a v jiných prostředích, kde se vyžaduje vysoká úroveň hygieny.

Moderní plošiny mohou být vybaveny také pokročilými funkcemi, jako jsou integrované bezpečnostní senzory, ovládací panely pro uživatele a programovatelné paměťové pozice.

Výhody nerezových plošin

Nerezové zvedací plošiny a vozíky EdmoLift nabízejí řadu výhod pro aplikace v průmyslových odvětvích s vysokými hygienickými požadavky. 

Hygienický design – nerezové zvedací plošiny se využívají v prostorech, kde je nutné dodržovat přísné hygienické standardy nebo kde může docházet ke styku s agresivními chemikáliemi. Jsou vhodné pro chemický, potravinářský, porážkový a farmaceutický průmysl. Nerezový povrch se snadno udržuje a čistí.

Odolnost proti korozi – plošiny z nerezové oceli jsou velmi odolné. Všechny nerezové komponenty, včetně náprav, kol a šroubů, jsou v souladu s normou AISI 303/EN 1.4305, což zaručuje vysokou odolnost proti korozi a dlouhodobou trvanlivost i při použití agresivních čisticích prostředků.

Vysoká nosnost a ergonomie – jsou navrženy pro efektivní manipulaci s náklady do hmotnosti až 2000 kg. Ergonomické řešení snižuje riziko zranění při manipulaci s těžkými náklady.

Přizpůsobitelnost – produkty lze individuálně upravit a doplnit o širokou škálu příslušenství, aby co nejlépe vyhovovaly specifickým přáním uživatelů.

Vodotěsnost – plošiny z nerezu je možné používat v extrémně vlhkých prostředích.

Tichý provoz – díky plynulé manévrovatelnosti jsou ideální pro použití v prostředích, kde je potřeba udržovat nízkou úroveň hluku.

Zvýšení hodnoty provozu – investice do nerezových zvedacích plošin a vozíků zvyšuje celkovou hodnotu a produktivitu provozu díky jejich vysoké spolehlivosti, odolnosti a flexibilitě.

Typy nerezových zvedacích plošin

Existuje několik typů zvedacích plošin z nerezové oceli, které se liší podle nosnosti, rozměrů a typu pohonu. Jelikož se používají k různým účelům v mnoha odlišných průmyslových odvětvích, kde se vyžaduje vysoká úroveň hygieny a odolnost proti korozivnímu prostředí, jsou kromě jednonůžkových a dvojnůžkových variant k dispozici také v několika speciálních konfiguracích.

Jednonůžkové nerezové zvedací plošiny

Tento druh zvedacích plošin má jednoduchý nůžkový mechanismus, jenž je ideální pro stabilní zvedání lehkého až středně těžkého nákladu na menší vzdálenosti. Je vhodný pro práci v potravinářském průmyslu, laboratořích anebo v místnostech s omezeným prostorem. Nosnost bývá zpravidla od 500 do 2000 kg.

Dvojnůžkové nerezové zvedací plošiny

Zvedací plošiny typu dvojité nůžky využívají dva paralelně umístěné nůžkové mechanismy, díky nimž je možné dosáhnout vyšší zvedací výšky, aniž by byla ohrožena stabilita. Jsou ideálním pomocníkem pro zvedání nákladu do výšek, například v montážních linkách, skladech a výrobních halách. Nosnost se liší dle typu, ale může dosahovat až 1000 kg.

Mobilní nerezové zvedací plošiny

Mobilní plošiny jsou vybaveny kolovým podvozkem pro snadný přesun z jednoho místa na druhé. Díky menším rozměrům je tento typ plošin velmi flexibilní a skvěle se hodí do pracovního prostředí, kde se požadavky na zvedání a manipulaci s lehčími břemeny často mění.

Speciální konfigurace

Pro specifické aplikace existují nerezové plošiny, které jsou navrženy na míru ke konkrétnímu účelu. Může se jednat o plošiny s upravenými rozměry, nosností nebo zvedacích mechanismem. Speciální zdvihací plošiny nachází uplatnění při manipulaci s velmi těžkými nebo rozměrnými předměty, případně také v extrémně korozivních prostředích.

Jak fungují nerezové zvedací plošiny?

Zvedací plošiny z nerezové oceli fungují na principu hydraulických nebo elektrických mechanismů, které jsou speciálně navrženy k zajištění plynulého a bezpečného zvedání a spouštění pracovní plochy. Tato zařízení jsou optimalizována pro manipulaci s těžkými náklady v různých průmyslových prostředích.

Hydraulické zvedací plošiny

Hydraulické systémy v nerezových zvedacích plošinách fungují díky čerpadlu, které generuje tlak v hydraulické kapalině a ten je přenášen pomocí pevně uzavřených hadic k hydraulickým válcům. Tlak pohání písty uvnitř válců a umožňuje tak plynulé zvedání a spouštění platformy s nákladem. Regulační průtokové ventily umožňují operátorům korigovat rychlost a rozsah pohybu dle potřeby.

Elektrické zvedací plošiny

Zvedací plošiny s elektrickým pohonem využívají ke zvedání platformy elektromotory, které pohání řetězový mechanismus. Tento typ plošin je oproti hydraulickým variantám rychlejší a nabízí lepší kontrolu nad ovládáním rychlosti a přesné pozice zvedací platformy. 

Jak vybrat nerezovou plošinu?

Nerezové plošiny jsou ideální pro prostředí, kde jsou kladeny vysoké požadavky na hygienu a odolnost proti korozi, jako jsou potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl. Při výběru nerezové zvedací plošiny je důležité pečlivě zvážit několik zásadních otázek.

Klíčová kritéria pro výběr nerezové zvedací plošiny

  • Nosnost – základní parametr, který udává maximální hmotnost, kterou je plošina schopna bezpečně zvednout. Maximální zatížení se vztahuje pouze na břemena, jejichž hmotnost je rovnoměrně rozložena po celé ploše plošiny. Nosnost nerezové plošiny vybírejte podle nejtěžšího nákladu, s nímž budete pravidelně pracovat.

  • Rozměr platformy – velikost platformy by měla odpovídat rozměrům zvedaného nákladu. Předem si zjistěte, že specifický model plošiny má dostatečně velkou platformu pro bezpečné zacházení s vaším typem nákladu.

  • Výška zdvihu – vyberte si zvedací plošinu podle toho, do jaké maximální výšky potřebujete náklad zvednout. Výška zdvihu je důležitá pro efektivní manipulaci s materiálem, zejména v prostředích s omezeným vertikálním prostorem.

  • Dostupnost servisu a náhradních dílů – před nákupem nerezové zvedací plošiny zvažte, zda se vám nebude hodit doplňkové příslušenství, jako jsou mobilní podvozky, otočné platformy, bezpečnostní zábradlí nebo pokročilé ovládací systémy. Dále si ověřte, zda máte v blízkosti své provozovny servis, který vám je schopen zajistit pravidelnou údržbu plošiny a v případě poruchy také opravu.

Instalace a údržba zvedací plošiny

Správná instalace je základem pro dlouhou spolehlivost a životnost všech nerezových zvedacích plošin. Aby bylo zajištěno bezpečné používání výrobku, zvedací plošina musí být umístěna na stabilním a rovném povrchu. Všechny prohlídky, servisní práce, opravy i samotnou montáž zvedací plošiny musí provádět pouze kvalifikovaný personál v souladu s technickými specifikacemi výrobce.

Pravidelná údržba zásadním způsobem prodlužuje životnost, zajišťuje efektivitu a bezpečnost provozu nerezových zvedacích plošin. Údržba se musí provádět dle stanoveného údržbového plánu. Po celou dobu údržbových prací nesmí být na stroji žádné břemeno a pod plošinou musí být nainstalovány servisní podpěry (špalky pro údržbu). Servisní technik jimi podloží zvedací mechanismus dle servisního manuálu výrobce. 

Preventivní údržba zvedací plošiny by měla zahrnovat kontrolu hydraulického systému, včetně množství oleje v nádrži a prohlídky možných netěsností olejové nádrže. Pro zvedací plošiny se standardně používá hydraulický olej typu ISO 32. Pokud je olej znečištěný, musí se vyměnit. Dále je nutné prohlédnout, zda nejsou hydraulické hadice, přípojky, válce a spojovací díly poškozené nebo opotřebované. Po vizuální stránce je třeba zkontrolovat rovněž kola, ložiskové čepy a profily bezpečnostního rámu. V neposlední řadě se provádí kontrola všech elektrických funkcí a mazání ložisek.

Potřebujete poradit s výběrem nerezové zvedací plošiny?

Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Aktivní filtry